دنیای ارزهای دیجیتال


سال 2008 با همه ی مشکلاتی که علی الخصوص در حوزه ی اقتصادی با خود به همراه داشت، تبدیل به یک نقطه ی عطفی در تاریخ بشر شده و خواهد شد. چرا؟

خب بزارید از یک اسم شروع کنم. تابحال اسم “ساتوشی ناکاموتو” رو شنیدین؟ این شخص در اواخر سال 2008 مقاله ای رو منتشر کرد و رسما تولد بیت کوین رو اعلام کرد و شبکه ی بیت کوین کار خودش رو در سال 2009 شروع کرد و در سال 2010 هم این فرد ناپدید شد.
ناپدید شدن ساتوشی ابهامات و پیچیدگی ها و شایعات بسیار زیادی رو با خود به همراه داشته و طبیعتا بازار شایعات مرتبط با او بسیار داغ هست ولی به هر صورت این شخص پایه گذار تکنولوژی جدید بنام ” زنجیره ی بلوکی – Blockchain” بود که هنوز بسیار جوان هست و اثرات اون قطعا آینده ی زندگی بشر رو متحول خواهد کرد و بیت و سایر رمز ارزها فقط یک کاربرد بسیار بسیار کوچک از این تکنولوژی هستند.
خب کمی پیچیده شد.
اما بیت کوین چیه؟

خیلی ساده میشه گفت یک رشته کدهای منحصر بفردی هست که به هیچ وجه قابل هک کردن نیست و تولید اون ها طی یک فرآیند محاسباتی بسیار پیچیده ای اتفاق می افته و بدلیل امنیت بسیار بالای اون و محدود بودن اش و همچنین انتقال راحت و بدون دردسر اون، ارزش پیدا کرده و الآن به اون پول دیجیتال شناخته میشه.

البته بعد از موفقیت بیت کوین هزاران پول دیجیتال دیگه و با اهداف مختلف متنوع بوجود اومده که مهمترین اونها اتریوم، ریپل و …. هست.
در ایران موضوع خرید و فروش ارزهای دیجیتال یکی- دو سالی هست که تب و تاب بسیار زیادی پیدا کرده و البته از اوایل دهه ی 90 بحث های اون در ایران مطرح بوده.
خب از مقدمات بگذریم. حالا سوال اینه که اگه ما بخوایم روی این ارزها سرمایه گذاری بکنیم باید چیکار کنیم؟
1- یک کیف پول برای خودمون ایجاد کنیم.
2- از یک مرکز یا یک شخص مقداری ارز دیجیتال بخریم.
اما کیف پول ها انواع مختلفی دارند؛ سخت افزاری، نرم افزاری، موبایل و البته کاغذی.
و مراکز مبادله ی بسیار زیادی هم وجود دارند که با یک سرچ مختصر توی گوگل میشه اون ها رو پیدا کرد.
اما من یک فایل آموزشی در خصوص نحوه ی ایجاد کیف پول کاغذی تهیه کردم که بهتون پیشنهاد می دم اون رو ببینید. این فایل هم یک دید اولیه در این خصوص بهتون می ده و هم با نحوه ی درست کردن کیف پول کاغذی بیت کوین آشنا می شید.

در فرصت مقتضی هم سعی می کنم محتواهای بیشتری رو در این خصوص تولید و منتشر بکنم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.